لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

رشد موهای بلند روی چانه؟!

این مساله یک دل نگرانی برای خانم ها ایجاد می کند و آن هم از دست دادن زیبایی چهره است، بسیاری از روش ها برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد ، شاید لیزر یک راه مطمئن برای رفع موهای زائد بدن محسوب شود ، لیزر موهای زائد یک روش موثر برای از بین بردن موهایی است که نیازی به آنها ندارید و مدام در تلاش هستید که آنها را از بین ببرید.

هرچند که موی روی چانه در بین خانم‌ها بسیار شایع است و اتفاق نگران‌کننده و عجیبی محسوب نمی شود اما لازم است که به دنبال ریشه ی این مساله باشید تا بتوانید رشد آن را متوقف و یا کم کنید.

لیزر موهای زائد چانه

نحوه لیزر موهای زائد چانه

بیشتر متخصصین اعتقاد دارند که ترکیبی از عوامل ژنتیکی و هورمونی عامل رشد مو روی چانه می باشد. طی تحقیقات بیان شده هورمون‌های مردانه به ‌نام آندروژن و وضعیت کلی هورمون‌ها در بدن خانم‌ها باعث رشد موهای زائد می شود، که این هورمون ها بیشتر رشد موی روی چانه را تحریک می‌کند و باعث ناراحتی افراد نیز می شود. البته فولیکول‌های مو نسبت به همین هورمون‌ها حساسیت ویژه ای دارند و در صورت برخورد با آنها تحریک پذیری بیشتری داشته و رشد بیشتری نسبت به قبل خواهند داشت.

در واقع ترشح هورمون های مردانه است که میزان موهای روی چانه را کمتر یا بیشتر می‌کند. بنابراین باید ترشح هورمون ها را کنترل کرد و از میزان رشد موها کاست، این روش با مشورت پزشک ممکن خواهد بود و می توانید با درمان به راحتی هورمون های مردانه را کاهش دهید و از پرمویی رهایی یابید.

در واقع حساسیت فولیکول‌های مو و تغییرات در سطح هورمون‌ها رابطه مستقیمی با رشد موهای روی چانه دارد، که بخش اعظم آن را نیز ژنتیک تشکیل می دهد. اگر چانه ی یکی از اعضای خانواده ی شما دارای موی زیادی است این احتمال وجود دارد که در آینده شما نیز به پرمویی مبتلا بشوید.

 

البته رشد موی چانه در هر سنی ممکن است اما معمولا بعد از بلوغ این رشد مشهود تر خواهد بود.اگر فکر می کنید که به راحتی نمی توانید این موها را از بین ببرید می توانید از روش های حذف دائمی موهای زائد مانند لیزر درمانی استفاده کنید. این روش به شما کمک می کند تا فولیکول های مو را برای رشد تضعیف و رفته رفته رشد موهارا متوقف سازید .

چرا لیزر بهتر از روش های دیگر است ؟

در حالت کلی موها تا میزان مشخصی رشد می کنند و دوباره توسط فولیکول های مو رشد می کنند .زمانی که شما از تیغ یا ژلیت برای از بین بردن موها استفاده می کنید ،این اقدام  تاثیری بر فولیکول آن ندارند ، و بعد از مدت کوتاهی دوباره شاهد رشد مو بر سطح پوست هستید.

باید بدانید که به طور کلی  استفاده از موم یا کرم های موبر ، استفاده از اپی لیدی و یا تراشیدن موها به صورت موقت عمل می کنند و تفاوتی که در انتخاب ها دارید باعث می شود که زمان رشد موها کمتر یا بیشتر شود .

کاری که لیزر با موهای شما انجام می دهد مانع می شود که  فولیکول ها توانایی رشد داشته باشند ، لیزر با تضعیف پیاز موها مانع رشد آنها و بیرون زدن از زیر پوست جلوگیری می نماید .

زمانی که اشعه لیزر به پوست می تابد فولیکول ها ازبین می روند و بعد از چند جلسه درمان به طور کلی ریشه ی موها از بین می رود و چیزی برای بیرون زدن از پوست باقی نمی ماند .

چند جلسه برای درمان لازم است تا سطح پوست عاری از هر گونه موی زائد باشد ؟

تعداد جلسات لازم برای لیزر درمانی با توجه  به تراکم موها  و جنس مو و پوست قابل تغییر خواهد بود . بنابراین گاهی فرد در سومین جلسه نتایج کافی را می گیرد در حالتی که شخصی دیگر نیاز به 5 یا 6 جلسه لیزر درمانی داشته باشد .

چه قسمت هایی را می توان لیزر کرد ؟

بسیاری از قسمت های بدن مانند:

 • چانه
 • صورت
 • گلو
 • گردن
 • زیر بغل
 • شکم
 • کمر
 • ران ها
 • پاها
 • ناحیه تناسلی
 • ساق پا
 • دست ها

را می توان لیزر نمود ، لیزر برای مناطق حساس بدن هیچ گونه ضرری نداشته و با توجه به عمق بسیار کم آن و نفوذ پذیری اندک آن در سطح پوست هیچ عارضه ای در پی نخواهد داشت.

منبع: سایت دکتر غلامین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =