عصب کشی دندان

عصب کشی یکی از روش های درمانی دندان هایی که دچار آسیب و عفونت شده اند می باشد، که توسط دندانپزشک زیبایی انجام می گیرد. زمانی که قسمت پالپ دندان آسیب می بیند و عفونت می کند، دندانپزشک عصب کشی دندان را تجویز می کند. پالپ دندان، قسمت مرکزی دندان است که از بافت نرم، رگ های خونی و اعصاب تشکیل شده است.

هدف از عصب کشی چیست

هدف از عصب کشی دندان، حفظ کردن ساختمان دندان است. در این روش با اینکه ساختمان ظاهری دندان حفظ می شود اما اعصاب داخل دادن را دندانپزشک زیبایی از بین می برد. با این روش درد دندان فرد، به طور کامل از بین می رود.

روش عصب کشی

زمانی که شما دچار عفونت دندان شدید و درد دندان شدید داشتید، باید سریعا به دندانپزشک مراجعه کنید، در این روش درمانی، دندانپزشک زیبایی ابتدا اعصاب و ریشه دندان پوسیده را تخلیه می کند، سپس فضای داخلی آن را تمیز کرده و شکل می دهد. پس از اتمام این مراحل، این فضا را با مواد مخصوص پر می کند تا از نفوذ میکروب و باکتری ها پیشگیری شود.

عفونت دندان

یکی از دلایلی که دندانپزشک تصمیم به عصب کشی یک دندان می کند وجود عفونت در قسمت پالپ دندان است. برای تشخیص بهتر جهت وجود عفونت، نیاز به عکس برداری رادیولوژی از دندان های شما است.

برای انجام عصب کشی، دندان شما حتما باید تحت داروی بی حسی قرار گیرد. به همین منظور دندانپزشک قبل از شروع کار، تزریق بی حسی جهت راحت بودن شما در حین عصب کشی، انجام می دهد.

بسیاری از افراد از انجام عصب کشی به دلیل ترس از درد آن پرهیز می کنند، لازم است بدانید اگر عفونت قسمت پالپ دندان تخلیه و درمان نشود، می تواند عوارض بدی را برای شما در پی داشته باشد. عفونت می تواند از قسمت دندان به فک، سر، گردن و تمام نواحی بدن گسترش پیدا کند.

دندانپزشک زیبایی جهت غلبه شما بر ترستان، تکنیک هایی مانند پرت کردن حواس در مدت زمان عصب کشی، و با افزایش دادن آگاهی شما ،ارائه می دهد.

نشانه های عفونت دندان

  • بروز لک بر روی دندان و تغییر رنگ دندان
  • ترشح چرک در دهان از دندان آسسیب دیده
  • احساس درد شدید به هنگام جویدن غذا
  • احساس درد در هنگام تغییر دمای دهان
  • تورم لثه و گونه

 طول درمان

به طور معمول عمل عصب کشی دندان، در طی یک تا دو جلسه انجام می گیرد. لازم است بدانید که انجام عمل عصب کشی کاری بسیار ظریف و مهم است که نیاز به مهارت بالایی دارد. پس بهتر است دقت کافی را در انتخاب دندانپزشک زیبایی خود داشته باشید.

لمینیت دندان

ایمپیلنت دندان

بلیچینگ دندان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =